Aby podłączyć płytę gazową do zabudowy, potrzebne są następujące narzędzia: elastyczny adapter, wąż o maksymalnej długości 2 metrów oraz zestaw do zakuwania. Możesz użyć węży z różnych materiałów, w tym gumy, tkaniny i metalowego oplotu. Węże mieszkowe stają się coraz bardziej popularne i mają wydłużoną żywotność. Aby uniknąć wycieku gazu, pamiętaj o umieszczeniu wkładki dielektrycznej przed zaworem odcinającym.
Aby zainstalować płytę gazową w zabudowie, najpierw musisz stworzyć dla niej trochę miejsca. Możesz odciąć niewielki fragment blatu, aby zwolnić miejsce. Idealnie byłoby, gdybyś miał około 60 mm przestrzeni od tylnej ściany do krawędzi komór płyty gazowej. Gdy przestrzeń jest czysta, można wtedy zainstalować płytę gazową.
Wysokiej klasy płyta gazowa jest zaprojektowana tak, aby była bezpieczna, z funkcjami bezpieczeństwa, w tym wbudowanym timerem i mechanizmem auto-shutoff, który automatycznie odcina dopływ gazu, jeśli płomień zgaśnie. Płyta gazowa jest niższa niż tradycyjna kuchenka, dlatego ważne jest, aby trzymać dzieci i zwierzęta domowe z dala od niej. Jeśli instalujesz płytę na stałe, będziesz musiał wyciąć otwór w blacie, a rozlany na blacie płyn dostanie się do palników i płyty.
Inną zaletą wbudowanej płyty gazowej jest ich styl. Większość nowoczesnych modeli jest estetyczna, ma szklaną lub stalową powierzchnię i automatyczny zapłon. Mają mnóstwo funkcji, które ułatwiają ich utrzymanie i czyszczenie. Jeśli jesteś na rynku dla nowej płyty gazowej, upewnij się, że badasz cechy, które sprawiają, że płyta gazowa jest wspaniała.
Kuchenki gazowe są tak samo łatwe w użyciu jak ich elektryczne odpowiedniki. Różnica polega na zapalaniu i regulacji płomienia. Niektóre modele wymagają oddzielnych zapalników, podczas gdy inne mają wbudowane. Korzystanie z oddzielnej płyty gazowej jest dość podobne do podłączenia jej do wbudowanej, ale zapalarka kuchenki gazowej jest inna. Włączenie go wymaga jednej ręki przy jednoczesnym użyciu drugiej.
Podobne tematy