Jak szybko wyczyścić błyszczący kaptur – domowy sposób

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z hurtowniaagdpoznan.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak szybko wyczyścić tłusty okap, to dobrze trafiłeś. Możliwe jest wyczyszczenie brudnego kaptura za pomocą domowego rozwiązania na tłuste plamy. Podstawowy przepis wymaga mieszanki sody oczyszczonej i wody. Wymieszaj te dwa składniki, aż uzyskasz pastę. Użyj tej pasty, aby wyszorować uparte plamy tłuszczu. Niech pasta siedzi przez pół godziny, a następnie szorować pozostałości.

Łagodny odtłuszczacz może pomóc usunąć uporczywe osady tłuszczu ze stali nierdzewnej. Możesz użyć serwetki, aby zastosować produkt, upewniając się, że wcześniej wymieszasz roztwór z wodą. Uwaga: Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi profesjonalnej porady. Jeśli nie jesteś pewien, czy produkt, którego używasz, jest odpowiedni dla Twojego okapu, skontaktuj się z profesjonalistą.

Aby wyczyścić większe przedmioty, możesz zmieszać jedną część soli z czterema częściami alkoholu do wcierania i wetrzeć go w poplamione miejsce. Gdy plama zostanie podniesiona, odkurz nadmiar soli i wytrzyj ślady szmatką. Ten przepis jest również bezpieczny do stosowania na małych urządzeniach, takich jak kuchenki i piekarniki. Tylko upewnij się, że wszystkie wentylatory są wyłączone i stovetop jest wolny od gruzu przed rozpoczęciem procesu czyszczenia.

Filtry kapturów kołnierzowych mogą być szczególnie tłuste, więc należy najpierw szorować te części z pastą sody oczyszczonej. Niech siedzi przez 30 minut, a następnie wytrzeć go za pomocą gąbki, szczotki lub ręcznika. Po zakończeniu procesu czyszczenia, dodaj miskę z gorącą wodą do wanny lub zlewu i namocz filtry przez około 15 minut. Po namoczeniu, użyj szczotki do szorowania filtra i przepłucz go roztworem octu. Po czyszczeniu wytrzyj go szmatką z mikrofibry z białym octem.

Generalnie filtry do kapturów zakresowych mają dwie główne części: filtr tkaninowy i filtr metalowy. Filtr metalowy, który jest droższy, pochłania tłuszcz i opary z żywności. Jeśli tylko używasz kaptura co jakiś czas, miesięczny proces czyszczenia wystarczy. Sporadyczne czyszczenie filtrów to wszystko, czego potrzebujesz, aby zapobiec tłustemu kapturowi.

Używanie gorącej wody do płukania kaptura zakresu może pomóc w usunięciu uporczywego tłuszczu. Można również dodać sodę oczyszczoną do wody, aby pomóc rozbić uparte plamy z jedzenia. Uważaj, aby nie szorować zbyt mocno, bo nie chcesz się spalić. Można również kupić komercyjne środki czyszczące, które celują w tłuszcz i są przeznaczone do rozpylania na kaptur zakresu.

Oprócz stosowania roztworu czyszczącego dla filtra, można również użyć białego octu do spryskiwania spodu kaptura zakresu. Mieszanka powinna być stosowana na całym kapturze. Soda oczyszczona pomoże zneutralizować ocet. Jeśli okap jest naprawdę tłusty, może to spowodować pożar. Czyszczenie go może również poprawić jakość powietrza w kuchni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane