Jak zainstalować okap z filtrem węglowym – wskazówki do zapamiętania

Jeśli zastanawiasz się, jak zainstalować okap z nowym filtrem węglowym, czytaj dalej! Należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach. Upewnij się, że okap jest szczelnie zamknięty i że masz wszystkie niezbędne części przed rozpoczęciem. Nie zapomnij również zmierzyć szerokości swojego okapu. Jest to ważne, ponieważ filtr węglowy musi zmieścić się wewnątrz kaptura prawidłowo.

Więcej CFM masz w kapturze, tym bardziej skuteczne będzie. Jednak wydajność filtra węglowego zależy od „czasu przebywania”, który spędza w kontakcie z zanieczyszczonym powietrzem. Na przykład, jeśli zwiększysz CFM z 300 do 600, podwoisz prędkość powietrza. Skróci to czas przebywania, co obniży wydajność filtra. Jeśli chcesz zainstalować okap z filtrem węglowym, będziesz musiał zwiększyć rozmiar filtra.

Jeśli wymieniasz filtr, upewnij się, że najpierw dokładnie go wyczyścisz. Po wyczyszczeniu filtra, pamiętaj, aby wyczyścić również powierzchnie okapu wentylacyjnego. Jeśli jest tam brud, tłuszcz lub luźne przewody, użyj roztworu czyszczącego i delikatnie szoruj. Pamiętaj, aby dokładnie osuszyć powierzchnie. Na koniec zainstaluj nowy filtr węglowy w jego zakładkach mocujących i zaczepach.

Po zakupie okapu należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich instrukcji bezpieczeństwa i wymieniasz filtr co około trzy do czterech miesięcy. Upewnij się, że filtr jest czyszczony regularnie, zbyt. Lepiej jest mieć filtr ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości filtr węglowy niż kupić niedrogi, wykonany z aluminium. Pamiętaj jednak, aby przed wymianą filtra dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi.

Po zainstalowaniu filtra możesz wyczyścić okap, wykonując czynności związane z jego wymianą na nowy. Najpierw wyjmij filtr przeciwtłuszczowy z tylnej części okapu. Możesz również usunąć filtr przegrody, jeśli jest ze stali nierdzewnej. Upewnij się, że używasz szczotki z miękkim włosiem, aby usunąć uporczywy tłuszcz. Możesz użyć sody oczyszczonej, aby usunąć twardy tłuszcz.

Filtry z węglem aktywnym powinny być zmieniane co najmniej trzy razy w roku. Jest to ważne, ponieważ filtr węglowy może z czasem zatkać się tłuszczem i brudem. Należy również często wymieniać filtr, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze przez cały okres użytkowania okapu. Na koniec należy pamiętać, że lepiej jest wyczyścić filtr niż wymieniać całe urządzenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane