Jak wybrać dobry okap do kuchni

Jeśli rozważasz zainstalowanie okapu kuchennego w swojej kuchni, być może zastanawiasz się, jak wybrać ten właściwy. Oto kilka wskazówek:

Przed zakupem kaptura, rozważ rozmiar swojego obszaru gotowania. Następnie określ styl i kształt kaptura. Kształt i styl kaptura powinien pasować do reszty wystroju pomieszczenia. Możesz chcieć rozważyć rozmiar kaptura, gdy wybierasz kaptur wentylacyjny. Możesz również chcieć rozważyć jego potrzeby konserwacyjne. Jeśli planujesz zainstalować kaptur, rozważ koszt instalacji i inne koszty, które mogą się sumować.

Wybierz kaptur z odpowiednią oceną CFM. W porównaniu do tradycyjnych wentylatorów kuchennych, nowoczesne okapy wentylacyjne mogą wyciągać powietrze bardziej wydajnie i generować mniejszy hałas. Ponadto, należy szukać okapu, który posiada łapacze tłuszczu. Łapacze tłuszczu pomagają wychwycić tłuszcz zawieszony w oparach z płyty kuchennej. Istnieją trzy rodzaje pułapek tłuszczowych: siatkowe, przegrodowe i kubkowe.

Projekt jest również ważny. Wybierz kaptur, który pasuje do ogólnego projektu kuchni. Idealnie, kaptur powinien być tej samej wielkości co płyta kuchenna. Powinien on pokrywać wystarczającą przestrzeń, aby zapobiec dotarciu ciepła do otaczających go szafek. Rozważ również, czy chcesz wentylowany kaptur lub taki, który wentyluje się na zewnątrz. Ta ostatnia opcja jest droższa, ale może być wykonalna w niektórych kuchniach.

Jest kilka stylów do wyboru. Standardowy styl, zwany kapturem pod szafką, jest najtańszy. Jest on zainstalowany bezpośrednio nad płytą kuchenną i mocuje się do dolnej części szafki ściennej. Ten projekt jest świetny dla małych kuchni i mieszkań. Często okapy te posiadają filtry powietrza. Możesz również zdecydować się na model pod szafką, który wysuwa się z górnej szafki.

Okapy zakresowe mają różne CFMs, i musisz wziąć pod uwagę moc wyjściową kuchenki przed zakupem jednego. Kaptur zakres z 45,000 BTUs potrzebuje 450 CFM lub więcej. Jeśli planujesz używać wyspy, upewnij się, że Twój kaptur jest w stanie zaoferować więcej CFM. Okap z wyższym CFM powinien być w stanie pokryć wszystkie górne palniki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane