Jak podłączyć okap do wentylacji

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie

Zanim zaczniesz instalować swój nowy okap, musisz podłączyć wentylację do kanału. W tym celu można wykonać szablon lub zakupić okap z odpowiednimi kanałami wentylacyjnymi. Po wykonaniu połączenia kanałów, będziesz chciał podnieść kaptur na miejsce i przymocować go do ściany. Będziesz musiał również uszczelnić wokół rury wentylacyjnej w miejscu, w którym wchodzi ona w sufit. Aby zaoszczędzić czas, warto przygotować materiały i narzędzia przed rozpoczęciem.

Po pierwsze, zrób otwór w ścianie, o głębokości około sześciu cali. Jeśli osłona okapu nie zakrywa otworu, możesz chcieć wywiercić otwór o kilka cali mniejszy lub głębszy. Po wywierceniu otworu, upewnij się, że używasz długiego wiertła do tworzenia otworów lokalizacyjnych. Do wykonania otworów można użyć piły tarczowej lub szlifierki kątowej albo 6-calowego wiertła rdzeniowego. Jeśli używasz wiertła diamentowego, upewnij się, że używasz wody do chłodzenia materiału.

Podłączając przewody do wentylacji, musisz rozważyć kierunek odpowietrzania. Podczas gdy można zainstalować kaptur zakres z wentylacji montowanej na ścianie, może być trudno zainstalować go przez ścianę, zwłaszcza jeśli dom jest zbudowany z cegły lub forniru kamiennego. W takich przypadkach trzeba będzie wywiercić otwór w połowie ściany i umieścić wspornik montażowy na górze otworu.

Po wybraniu nowego okapu kuchennego trzeba będzie wyciąć otwór wentylacyjny. Ten otwór nie może być wycięty całkowicie od wewnątrz, więc będziesz musiał wyciąć go od zewnątrz. Jeśli pracujesz ze ścianą wewnętrzną, możesz użyć poziomu lasera lub poziomu wody, aby zaznaczyć środek ściany. Upewnij się, że umieszczenie jest dokładne – musi pasować do wybicia kaptura zakresu.

Jeśli planujesz zainstalować okap kanałowy, powinieneś sprawdzić, czy ma wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich komponentów. Okapy kanałowe są lepsze w filtrowaniu złego powietrza, ponieważ wyciągają je na zewnątrz. Osoby z alergiami oddechowymi lub wrażliwymi warunkami mogą również uznać okapy bezkanałowe za dobrą opcję. Jednak muszą być zainstalowane w pomieszczeniu z wystarczającą ilością miejsca dla wszystkich komponentów.

Podczas instalacji okapu zakresowego, upewnij się, że zmierzyć go dokładnie. Dobrym zaleceniem jest zamontowanie go 24 do 30 cali nad obszarem gotowania. Jeśli musisz umieścić go niżej, upewnij się, że dodasz przedłużenie do dolnej wentylacji kaptura. Gdy już to masz, możesz zacząć podłączać go do prądu. Pamiętaj, aby zostawić około trzydziestu do czterdziestu cali przestrzeni między kapturem a obszarem gotowania.

Koszt instalacji kaptura zakresu zależy od pracy i długości przewodu. To może kosztować 100 dolarów do 1 000 dolarów. Cena różni się w zależności od tego, czy instalacja wymaga nowego przewodu lub nie. Koszt może się różnić w zależności od tego, czy zdecydujesz się zainstalować okap, który wykorzystuje przewody do odprowadzania spalin. W tym przypadku przewody mogą przejść przez strych lub ścianę, więc może to być kosztowne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane