Co to jest odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny jest specjalnym rodzajem domowego urządzenia czyszczącego, które jest instalowane w domach jako urządzenie półstałe. Jednostka centralna zbiera i transportuje kurz, brud i inne zanieczyszczenia do pobliskiego obszaru gromadzenia. Powstały w ten sposób system filtracji utrzymuje Twój dom w czystości i higienie, a także może szybko oczyścić dużą powierzchnię. W zależności od wielkości domu, centralny odkurzacz może być stałym lub półstałym elementem wyposażenia.

System centralnego odkurzania, znany również jako cały domowy odkurzacz, jest zainstalowany na stałe i obsługuje cały dom. Ten system używa zmotoryzowanej jednostki do tworzenia ssania, które zbiera kurz z różnych części domu, w tym dywanów, tapicerki i mebli. Jednostka centralnego odkurzacza jest zwykle umieszczona w garażu lub szafie na narzędzia i służy jako główny węzeł całego systemu. Może być również wyposażony w filtrację, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność systemu.

Centralny system próżniowy jest większy i bardziej wydajny niż przenośne odkurzacze, i oferuje większą moc ssania niż większość tradycyjnych przenośnych próżni. Ma trzy do pięciu razy większą moc ssania niż typowy odkurzacz przenośny. Nie wytwarza również kurzu ani sierści, co oznacza wyższy poziom czystości i przyjemniejsze środowisko domowe dla wszystkich. System centralnego odkurzania jest również bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjny odkurzacz, ponieważ jego silnik znajduje się daleko od głównych pomieszczeń mieszkalnych.

System centralnego odkurzania jest prosty w użyciu i nie wymaga specjalnych umiejętności do obsługi. Wystarczy podłączyć lekki wąż do gniazda ściennego i nacisnąć przycisk zasilania, aby rozpocząć sprzątanie. Po zakończeniu, centralny odkurzacz zbierze cały brud, kurz i zanieczyszczenia w centralnej jednostce zbiorczej, gdzie jest zbierany i opróżniany. Większość systemów wymaga opróżnienia worka co trzy miesiące, ale można łatwo opróżnić go samodzielnie.

Istnieją dwa rodzaje węży dla centralnych systemów próżniowych. Standardowy typ działa dla domów bez dywanów, i może być używany ze standardowym wężem. Drugi typ wykorzystuje super zawór wlotowy. Te typy węży mogą pracować ze standardowym zaworem wlotowym, i jest możliwe, aby kupić adaptery dla nich. Niektórzy właściciele nowych domów decydują się na instalację rur przed wykończeniem ścian.

Koszty systemów centralnego odkurzania są wyższe niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Średni system kosztuje 1500 dolarów dla domu o powierzchni 2400 stóp kwadratowych, ale cena może wzrosnąć z dodatkowych funkcji. Ponadto systemy centralnego odkurzania mogą zajmować znaczną ilość miejsca, a ich węże mogą uszkodzić drewniane meble. Mogą być również kłopotliwe w instalacji. Jeśli planujesz zainstalować system centralnego odkurzania samodzielnie, może być najlepiej znaleźć firmę, która wykonuje instalację.

Motory mogą się przegrzewać, gdy moc silnika jest zbyt niska. Z tego powodu wymiarowanie systemu z czterema lub sześcioma operatorami byłoby nieskuteczne. To samo dotyczy zaworu nadmiarowego próżni, który wciąga wolne powietrze, aby zapobiec przegrzaniu pompy. Zawór ten wykorzystuje dodatkową moc, aby zapewnić bezpieczeństwo pompy. Z tego powodu nie należy skąpić na mocy silnika podczas instalacji systemu centralnego odkurzania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane