Jak usunąć kamień z żelazka – domowe sposoby

Jeśli chcesz uniknąć przypadkowych śladów i rdzawych plam na ubraniach, powinieneś nauczyć się odkamieniać żelazko. Nagromadzenie kamienia w żelazku może również prowadzić do nierównomiernego wytwarzania pary, a nawet do pożaru, jeśli używasz żelazka pokrytego osadem. Istnieje kilka domowych sposobów na odkamienianie żelazka, a różne techniki są najlepsze dla różnych rodzajów osadów. Wacik lub wykałaczka mogą pomóc w oczyszczeniu otworów parowych i usunięciu uporczywych osadów.

Prostą metodą czyszczenia żelazka jest zanurzenie czystej ściereczki z mikrofibry w occie i wodzie. Umieść swoje żelazko na namoczonym ręczniku i pozwól mu siedzieć przez co najmniej pół godziny. Po tym czasie wytrzyj żelazko. Napełnij żelazko nową wodą i napełnij je w około 1/3 drogi. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie pozostałości. Po wyschnięciu wody, powtórz proces używając tych samych wacików.

Możesz również użyć pasty do zębów, aby usunąć uporczywe ślady. Wystarczy nałożyć pastę za pomocą szczoteczki do zębów lub szpatułki i pozostawić ją na kilka minut. Jeśli znaki są nadal uparte, możesz użyć białego octu. Należy zachować ostrożność przy nakładaniu pasty do zębów na żelazko, ponieważ może ona spowodować uszkodzenia. Inny domowy sposób polega na pocieraniu pasty ściereczką. Najlepiej użyć czystej i wyżymać nadmiar wody.

Dla dokładniejszego czyszczenia, wymieszaj biały ocet z wodą destylowaną, aby wyczyścić zbiornik żelazka. Po ostygnięciu roztworu umieść żelazko na kawałku starej szmatki. Powtórz tę procedurę kilka razy, aby dokładnie wyczyścić płytę. Roztwór powinien całkowicie wyschnąć w ciągu pięciu minut. Po wyschnięciu żelazka opróżnij zbiornik z octem. Aby zapobiec utrzymywaniu się zapachu octu, możesz również użyć czystej szmatki.

Poza użyciem miękkiej szczotki, do czyszczenia żelazka można również użyć sody oczyszczonej. Nie nadaje się do żelaza z powłoką teflonową, a szczotka druciana może uszkodzić płytę żelazka. Oprócz użycia sody oczyszczonej, można użyć białego octu. Ocet wypali osady mineralne. Pamiętaj, aby użyć go w niewielkiej ilości i wytrzeć pozostałości. Ta metoda może pomóc Ci usunąć uporczywe plamy z żelazka.

Jeśli zbiornik wody jest brudny, może być konieczne jego wyczyszczenie. W tym celu możesz użyć wody destylowanej lub octu. Wymieszaj te dwie rzeczy razem, a następnie uruchom żelazko na wilgotnym ręczniku, aż będzie puste. Upewnij się, że ściereczka jest czysta i niezabrudzona. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, dodaj kilka kropel soku z cytryny. Ta metoda może usunąć uporczywe brązowe plamy i rdzę. Jeśli rozwiązanie na bazie octu nie działa, spróbuj użyć wody destylowanej.

Przed użyciem roztworu chemicznego należy najpierw usunąć kamień z żelazka. Zbiornik wody w żelazku powinien być pusty. Następnie możesz wyczyścić części za pomocą wilgotnej szmatki. Uważaj, aby nie zastosować zbyt dużej ilości wody, gdyż może to zniszczyć żelazko. Pamiętaj również o przeczytaniu wskazówek zawartych w instrukcji obsługi Twojego żelazka. Dzięki niej uzyskasz odpowiednie instrukcje. Istnieją również inne domowe sposoby na odkamienione żelazko.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane