Czy można wyczyścić żelazko proszkiem do pieczenia?

Być może zastanawiasz się: „Czy możliwe jest czyszczenie żelazka za pomocą proszku do pieczenia?”. Odpowiedź brzmi dźwięczne „tak!”. Ten prosty przepis usunie brud i pozostałości pozostawione przez Twoje brudne żelazko. Pierwszym krokiem w czyszczeniu żelazka jest odłączenie go od prądu. Po wyjęciu go ze ściany, możesz rozprowadzić cienką warstwę pasty na całej płycie żelazka. Pozwól tej paście usiąść na kilka minut przed wytarciem jej czystą szmatką.

Następnym krokiem jest usunięcie wszelkich lepkich substancji, które mogły powstać na powierzchni żelazka. Soda oczyszczona i ocet mogą być stosowane z czystą szmatką. Upewnij się, że używasz do tego wody destylowanej. Możesz również połączyć kilka łyżek sody oczyszczonej z trzema łyżeczkami soli. Wetrzyj mieszaninę na dotknięty obszar podeszwy. Po zakończeniu wytrzyj ją czystą ściereczką z mikrofibry.

Oprócz tych dwóch korzyści, soda oczyszczona może być również używana do czyszczenia dna żelazka. Czyszczenie zatkanego otworu parowego może być trudne, co może powodować przyklejanie się żelazka do ubrań. Dokładne czyszczenie pozwoli również pozbyć się plam i osadów z twardej wody. Soda oczyszczona i ocet to również doskonałe opcje do czyszczenia spodu żelazka. Te dwie substancje mogą być używane do regularnego czyszczenia.

Jeśli stopa Twojego żelazka jest poczerniała, będziesz musiał czyścić ją częściej. Ślady po oparzeniach, kurz i nagromadzenie włókien tkanin mogą mieć z tym coś wspólnego. Użycie sody oczyszczonej i wody do czyszczenia żelazka usunie wszystkie te osady i zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i plam. Możesz również wyczyścić otwory parowe za pomocą wilgotnego wacika.

Innym łatwym sposobem na wyczyszczenie stopy żelazka jest zmieszanie połowy limonki z odrobiną sody oczyszczonej. Szoruj żelazko tą mieszanką, aż usuniesz plamy i brud. Następnie użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć nadmiar pasty. Kiedy skończysz, będziesz zaskoczony tym, jak czyste stało się Twoje żelazko. Tylko upewnij się, że nosisz rękawice termoochronne podczas wykonywania tej czynności!

Innym świetnym sposobem na wyczyszczenie żelazka jest użycie gazety. Możesz umieścić kawałek gazety na desce do prasowania i przeciągnąć ją przez deskę, aby pozbyć się wszelkich poluzowanych zabrudzeń. Jeśli nie masz pod ręką ręcznika papierowego, możesz zamiast niego użyć arkuszy do suszenia. Są one lekko ścierne i mogą poluzować osad na stopie. Nie zapomnij założyć rękawicy do piekarnika, gdy robisz ten krok!

Możesz również użyć tabletki acetaminofenu lub paracetamolu do czyszczenia stopy żelazka. Nałóż ją na stopę, gdy jest odłączona od prądu, a następnie wytrzyj ją wilgotną ściereczką z mikrofibry. Następnie możesz użyć wacika zanurzonego w wodzie destylowanej, aby wyczyścić otwory parowe. Po tym procesie należy pozostawić żelazko do wyschnięcia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane