Jaka jest najlepsza płyta elektryczna do wyboru w 2022 roku – nasze opinie

Jaką płytę elektryczną powinienem kupić? Najlepszy wybór na rok 2022 będzie zależał od Twoich wymagań. Wysokiej jakości płyta grzewcza będzie służyć przez dziesięciolecia. Przetestowaliśmy najnowsze modele, aby sprawdzić, które z nich są najlepsze w 2022 roku. Oto nasze propozycje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które z nich polecilibyśmy do Twojego domu. Zebraliśmy również nasze najlepsze wskazówki dotyczące zakupu odpowiedniej płyty elektrycznej.

Czasomierze płyt są dostępne w prawie każdym rodzaju płyty grzewczej i pozwalają monitorować postępy i pozostać pod kontrolą kuchni podczas gotowania. Niektóre z nich automatycznie wyłączają się po upływie ustawionego czasu. Inne włączają alarm przypominający o konieczności sprawdzenia czasu. Niektóre modele o wyższej specyfikacji mogą nawet pozwolić na ustawienie timera dla każdej strefy.

Płyty indukcyjne opierają się na strefach o różnej wielkości. Niektóre z tańszych są dość wybredne co do miejsca, w którym umieścisz garnek – duży garnek do zapiekanek może nie zmieścić się w strefie. Ale modele ze średniej półki cenowej zwykle mają elastyczne strefy i mogą łączyć się z nimi, tworząc jeden duży obszar gotowania. Nasze recenzje i porady ekspertów na temat najlepszej płyty elektrycznej na rok 2022!

Jeśli chodzi o cenę, Beko KDC653 jest popularnym modelem. Jego imponujące recenzje użytkowników są poparte rozsądną ceną. Posiada responsywną elektryczną płytę ceramiczną oraz dwa piekarniki. Jednak Beko KDC653 nie jest najbardziej przystępnym modelem. Model ten można porównać z innymi modelami, ale Beko KDC653 jest wyceniony niżej niż inne opcje w tym samym przedziale cenowym.

Inną popularną opcją jest płyta indukcyjna. Oferuje ona świetną kontrolę temperatury i natychmiastowe ciepło. Jednak większość płyt gazowych jest automatyczna, choć starsze modele budżetowe mogą mieć ręczny przycisk zapłonu. Zazwyczaj mają one cztery lub więcej palników w różnych rozmiarach, a czasem nawet sześć stref gotowania. Głównym minusem płyt gazowych jest to, że są trudniejsze do czyszczenia niż inne opcje, a jeśli chcesz je łatwo wyczyścić, możesz potrzebować profesjonalisty.

The Hisense I6433C to kolejna niedroga płyta elektryczna z szerokim zakresem funkcji. Ta kuchenka gotuje wodę w minutę i ma blokadę panelu, aby zapobiec przypadkowym zmianom. Posiada również ważną cechę – funkcję mostka. Dzięki tej funkcji można łatwo połączyć dwie płyty indukcyjne, aby stworzyć dużą strefę. Jeśli jednak nie planujesz używać swojej nowej płyty elektrycznej jako mostka, Bosch I6433C może być właściwym wyborem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane