Jak wybrać płytę elektryczną do kuchni

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z agdboss.pl

Kiedy planujesz kupić nową płytę grzewczą, będziesz musiał podjąć szereg decyzji, w tym jaki rozmiar wybrać, ile miejsca potrzebuje i jaki rodzaj paliwa wybrać. Płyta elektryczna zapewni ci wszystkie wygody, których potrzebujesz w nowoczesnej kuchni, ale ważne jest również, aby pamiętać o przestrzeni dostępnej dla płyty, aby mogła ona zmieścić się w nowym projekcie kuchni, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność.

Wybór płyty zależy od twojego stylu gotowania, ale płyty ceramiczne są popularną opcją. Są szybsze w nagrzewaniu niż płyty gazowe i płyty stałe i nie wymagają specjalistycznych naczyń do gotowania. Powierzchnia ze szkła ceramicznego jest łatwa do czyszczenia i ma elegancki, współczesny wygląd. Możesz używać prawie każdego rodzaju naczyń kuchennych na płycie ceramicznej, więc nie musisz się martwić o rozmiar swojej patelni.

Będziesz musiał zmierzyć się z decyzją wyboru między elektrycznymi i ceramicznymi płytami grzewczymi. Płyty indukcyjne są dziś bardzo powszechne w domach, natomiast płyty ceramiczne są preferowane przez profesjonalistów. Różnice między tymi dwoma typami płyt mogą być mylące, dlatego ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru przed zakupem. Rozumiejąc różnice, można zdecydować, który typ płyty elektrycznej jest dla Ciebie.

Jeśli chodzi o płyty gazowe, należy pamiętać o urządzeniu bezpieczeństwa awarii płomienia na swoim modelu. Urządzenia te odetną dopływ gazu, jeśli płomień zgaśnie. Upewnij się, że przeczytasz instrukcję przed zakupem nowego urządzenia kuchennego, aby uniknąć problemów w przyszłości. Jeśli nie jesteś pewien, jaki typ płyty gazowej powinieneś kupić, poproś o pomoc inżyniera zarejestrowanego w Gas Safe. Możesz również sprawdzić, czy Twoje nowe urządzenie kuchenne ma funkcję blokady na nim.

Powinieneś poszukać płyty grzewczej, która wykorzystuje solidne płyty elektryczne. Te typy są droższe niż ich odpowiedniki, ale są bardzo trwałe i łatwe w użyciu. Zasilane elektrycznie elementy grzewcze siedzą pod płytami i przenoszą ciepło z patelni powyżej na jedzenie. Chociaż nie nagrzewają się one najszybciej, zapewniają równomierne gotowanie potraw. Jeśli jednak obawiasz się o bezpieczeństwo, możesz zdecydować się na opcję z płytą stałą.

Powinieneś również rozważyć, czy potrzebujesz timera na swojej płycie elektrycznej. Wiele z nich oferuje tę funkcję. Pomagają one monitorować postępy w gotowaniu i zachować ścisłą kontrolę w kuchni. Oprócz timera, niektóre posiadają również automatyczne wyłączanie po upływie ustawionego czasu. Niektóre posiadają nawet alarmy, które ostrzegają o osiągnięciu czasu. Niektóre płyty elektryczne posiadają również funkcje blokady dziecięcej.

Inną rzeczą do rozważenia jest rodzaj patelni, której zamierzasz używać. Płyty ceramiczne i gazowe są generalnie kompatybilne z wszystkimi rodzajami patelni, natomiast płyty indukcyjne i ceramiczne nie są tak uniwersalne. Zazwyczaj preferowane są patelnie żeliwne lub stalowe, ale aluminiowe i miedziane mogą mieć dodatkową warstwę, która przyciąga magnes. Niektóre płyty gazowe mają automatyczny zapłon, natomiast starsze wymagają dodatkowego przycisku zapłonu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane