Jakie garnki wybrać do płyty elektrycznej

Wybór garnków do płyty elektrycznej może być trudnym zadaniem. Materiał, z którego wykonany jest garnek, może wpłynąć na smak potraw, a nawet spowodować obrażenia, dlatego ważne jest, aby wybierać ostrożnie. Wybierz trwałe, odporne na działanie wysokich temperatur garnki. Patelnie są używane do gotowania wszystkiego, od mięsa po gotowane pierożki. Możesz również użyć patelni do smażenia jajka. Często są one wyposażone w długi uchwyt.

Gotowanie indukcyjne wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne do ogrzewania patelni, a nie do ogrzewania powietrza wokół niej. Ponadto, w przeciwieństwie do innych rodzajów elektrycznych płyt kuchennych, naczynia indukcyjne muszą zawierać żelazo, aby działać. Żeliwo, miedź i stal nierdzewna to odpowiednie materiały. Jeśli nie jesteś pewien, przetestuj patelnię przed zakupem. Możesz również sprawdzić, czy Twoje garnki i patelnie są magnetyczne czy nie, kupując takie, które są już namagnesowane.

Miedź jest najpopularniejszym typem naczyń do płyt elektrycznych. Równomiernie przewodzi ciepło, więc nie ma gorących punktów. Jest jednak również bardzo ciężka i dłużej się nagrzewa. Miedziane garnki nie nadają się do smażenia, a ich gotowanie trwa dłużej. Miedziane garnki mogą być trudne do czyszczenia – łatwo się przypalają, więc używaj ich oszczędnie, jeśli to możliwe.

Garnki ze stali nierdzewnej są popularne wśród profesjonalnych kucharzy, ponieważ są trwałe i łatwe do czyszczenia. Jednakże, nie każda stal nierdzewna jest magnetyczna, więc możesz się spotkać z nierównymi wynikami gotowania. Garnki ze stali nierdzewnej są również podatne na rdzewienie, ponieważ nie są magnetyczne. Aby uzyskać bardziej wszechstronne gotowanie, rozważ żeliwo. Żeliwo jest wolnym przewodnikiem ciepła, więc uzyskasz bardziej równomierne gotowanie, gdy temperatura osiągnie pewien poziom. Żeliwo może być drogie, ale będzie trwać długo przy odpowiedniej opiece.

Jeśli chcesz używać garnków żeliwnych na płycie elektrycznej, będziesz potrzebował patelni z płaskim dnem. Dostępne są różne rodzaje naczyń żeliwnych, ale jeśli uda Ci się znaleźć takie z płaskim dnem, wybierz je. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o tym materiale, powinieneś szukać zestawu z płaskim dnem, aby wygodnie pasował do elementu grzewczego.

Innym popularnym wyborem dla garnków i patelni do płyty elektrycznej jest zestaw ze stali nierdzewnej firmy Cuisinart. Są one wykonane specjalnie dla płyt elektrycznych i są często tańsze niż inne naczynia. Garnki i patelnie ze stali nierdzewnej są również przyjazne dla zmywarki. I będą trwać dłużej niż inne rodzaje naczyń. Możesz również uzyskać tani zestaw ze stali nierdzewnej od BulbHead.

Najlepsze zestawy naczyń do kuchenki elektrycznej zazwyczaj obejmują kilka sztuk, w tym pokrywki i przybory kuchenne. Wybierz bezpieczne i nietoksyczne naczynia kuchenne o dużej mocy. Powłoki nieprzywierające to także dobry pomysł na kuchenki elektryczne. Ty możesz używać one dla gotować warzywa i robić polewkom z rosołem. Typowo przychodzą z ciasnymi dopasowującymi pokrywami które pomagają utrzymywać smak i wilgoć. Kupując garnki i patelnie, pamiętaj, że kuchenki elektryczne mogą uszkodzić zawartość twojego jedzenia, jeśli będziesz ich używać niewłaściwie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane