Która płyta gazowa czy indukcyjna jest dla Ciebie najlepsza?

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z hurtowniaagdpoznan.pl

Jeśli chodzi o zakup nowej kuchenki, płyty gazowe i indukcyjne mają swoje zalety. Podczas gdy płyty gazowe mogą kosztować więcej, są tańsze w eksploatacji i mogą być używane do wszystkich rodzajów gotowania. Możesz również kupić płytę gazową zasilaną indukcyjnie, aby zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Ale która z nich jest najlepsza dla Ciebie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Płyty gazowe zapewniają natychmiastowe ciepło i kontrolę wielkości płomienia. Płyty te zazwyczaj mają automatyczny zapłon, choć modele budżetowe mogą mieć ręczny przycisk. Mogą one również posiadać do sześciu stref gotowania i mogą być demontowane w celu łatwego czyszczenia. Pamiętaj jednak, że mogą one wymagać profesjonalnej instalacji – najlepiej zatrudnić technika gazowego, który zainstaluje płytę gazową. Jeśli wymieniasz istniejącą kuchenkę all-in-one, najlepiej mieć kogoś, kto ma certyfikat Gas Safe, aby pomóc ci w instalacji.

Czteropalnikowa płyta gazowa ma dwa potężne przednie palniki, które zapewniają 2,9 kW mocy. Dwa przyzwoite palniki o mocy dwóch kW umieszczone są po bokach, a mniejszy palnik o mocy jednego kW służy do delikatnych obowiązków. Kolejnym plusem jest to, że większość modeli gazowych ma pokrętła sterujące po lewej stronie, co może doprowadzić do przypalenia, jeśli przypadkowo przekręcimy pokrętła po prawej stronie. Jest to jednak niewielka niedogodność, biorąc pod uwagę, że pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Przed zakupem płyty gazowej musisz wiedzieć, ile kosztuje jej instalacja przez profesjonalistę. Niektórzy hydraulicy nie będą dokonywać regulacji wysokości płomienia ze względów gwarancyjnych. Najlepiej sprawdzić instrukcję montażu, ale lepiej iść z renomowanym hydraulikiem gazowym, jeśli nie jesteś pewien, jak zainstalować urządzenie samodzielnie. Będą również wiedzieć, jakiego rodzaju usługi potrzebujesz, jeśli produkt się zepsuje.

Nowoczesna płyta gazowa powinna mieć elegancki i prosty design. Szukaj takiego, który ma czarny żeliwny wspornik patelni i stal nierdzewną lub ceramiczne wsporniki patelni. Ten typ płyty ma elegancki wygląd, ale nie jest szczególnie trwały. Dobra płyta gazowa powinna mieć również timer, aby monitorować proces gotowania i uniknąć rozlania. Cena może się różnić, więc sprawdź funkcje przed zakupem.

Jeśli chcesz płytę z wieloma palnikami, rozważ Bosch Serie 6 PCH6A5B90. Ta wszechstronna płyta ma trzy główne palniki z dziewięcioma różnymi ustawieniami. Potężny palnik z potrójną koroną, trzy średniej wielkości palniki o mocy 1,75kW oraz jeden mniejszy palnik jest idealny do gotowania wody. Dzięki kuchence gazowej LG Hob możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów.

Zalety gazu ziemnego są oczywiste: jest tani i wydajny. Ale nadal ważne jest, aby upewnić się, że wybierasz odpowiednie proporcje między gazem a powietrzem. Płomień powinien mieć jasnoniebieski kolor, z jasnożółtą końcówką w środku. Zdrowy płomień gazu to jasnoniebieski trójkąt w środku, który wskazuje na całkowite i bezpieczne spalanie paliwa. Nie chcesz wdychać toksycznych oparów, które mogą wydobywać się z kuchenki gazowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane