8 zalet kupna mieszkania od dewelopera

8 zalet kupna mieszkania od dewelopera

Osoby decydujące się na zakup mieszkania bardzo często zaczynają od przeglądania ofert bezpośrednio od deweloperów. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają czasu lub nie czują się na siłach, aby zajmować się wszystkim we własnym zakresie, nadzorować przebieg budowy. Warto znać liczne zalety odbioru mieszkania w Bydgoszczy z fachowcem, dzięki któremu żadne usterki nie zostaną pominięte. Będzie można wprowadzić się do wymarzonego lokum wolnego od ukrytych wad, których naprawa pochłonęłaby sporo pieniędzy.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nieruchomości od dewelopera?

Ofert mieszkań na rynku pierwotnym jest mnóstwo, więc każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Zakup nieruchomości od dewelopera jest często korzystniejszym rozwiązaniem niż używanego lokum. Mieszkania z rynku wtórnego najczęściej wymagają przeprowadzenia remontu i to gruntownego, co może pochłonąć sporo pieniędzy. Kolejną zaletą jest wzrost wartości rynkowej mieszkania, nie będzie większego problemu z jego sprzedażą lub wynajmem. W przypadku nieruchomości od dewelopera można liczyć na ulgę podatkową. Nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych. Plusem będzie także gwarancja na mieszkanie. Rękojmia dewelopera obowiązuje przez 5 lat od daty zawarcia transakcji z nim. Oznacza to, że będzie on zobligowany do usunięcia wad, które nie wynikają z eksploatacji obiektu.

W przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego interesy kupującego są chronione ustawą deweloperską. Profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera pozwala zaoszczędzić pieniądze i sprawia, że kupujący nie musi stresować się niezauważeniem nieprawidłowości. Można uchronić się przed koniecznością ponoszenia kosztów związanych z naprawami usterek, sprzedający będzie musiał we własnym zakresie wyeliminować wszystkie wady. Najbezpieczniej jest przeprowadzić odbiór z doświadczonym inżynierem, rezerwacji terminu można dokonać na stronie dostępnej pod linkiem https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-bydgoszcz. Badanie termowizyjne jest nawet w stanie wskazać na zawilgocenia, mostki termiczne itd.

Jedną z głównych zalet mieszkań zakupionych od dewelopera jest możliwość wprowadzenia się do nowego lokum, czyli bycie pierwszym właścicielem. Kupujący ma zagwarantowane mieszkanie w dobrym stanie technicznym, nie trzeba przeprowadzać remontu. Plusem będą także ogromne możliwości aranżacyjne. Można urządzić wnętrza zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Na korzyść zakupu mieszkania od dewelopera przemawia brak problemów z miejscem parkingowym. Do zalet zaliczyć można również rozbudowaną infrastrukturę osiedla, liczne udogodnienia podnoszą komfort i jakość życia. Wymienić można przykładowo windę, plac zabaw, tereny zielone, monitoring.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane