Ile Watt ma dobry odkurzacz?

Waty powietrza są dokładniejszą miarą mocy odkurzacza niż konie mechaniczne. Ta miara jest stosowana tylko w odkurzaczach i jest dobrym wskaźnikiem ogólnej wydajności. Producenci używają wzoru do obliczania watów powietrznych – moc wejściowa odkurzacza podzielona przez jego wysokość podnoszenia wody. Zasadniczo, waty powietrzne są równe 0,9983 watów na stopę kwadratową. Ten wzór nie zawsze jest łatwy do zrozumienia.

Często moc jest wyświetlana obok mocy odkurzacza. Nie jest to koniecznie dobry miernik ssania, ponieważ wyższa moc nie zawsze oznacza wyższą siłę ssania. Odkurzacz o większej mocy zużywa więcej energii elektrycznej przez ten sam czas. Odkurzacz o wyższej mocy niekoniecznie jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i znaleźć najbardziej efektywne rozwiązanie czyszczące.

Jeśli robisz zakupy dla nowego odkurzacza, moc jest ważnym czynnikiem do rozważenia. Odkurzacz o dużej mocy będzie w stanie wyczyścić dywany i gładkie powierzchnie z łatwością. Ale jeśli szukasz potężnego odkurzacza, który może wyczyścić meble tapicerowane, powinieneś szukać próżni o mocy 500 W. Aby znaleźć odpowiedni odkurzacz o mocy dla swoich potrzeb, możesz również użyć miernika Kill-A-Watt.

Próżnia o niskiej mocy powinna być używana w środowisku o niskiej mocy. Większość odkurzaczy będzie zużywać mniej niż 12 amperów mocy. Maksymalny limit mocy dla urządzeń elektrycznych w Wielkiej Brytanii wynosi 13 Amperów, więc doskonały odkurzacz musi zużywać mniej niż to. Jeśli nie jesteś pewien ilości potrzebnej energii elektrycznej, możesz użyć woltomierza. Następnie podziel moc przez tysiąc i pomnóż przez liczbę używanych dni i godzin.

Im wyższe ssanie, tym większe zużycie prądu. Wyższe poziomy ssania wymagają większej prędkości silnika i większej ciągłej mocy ssania. Użyj napięcia linii domowej, aby uzyskać szacunkowe dane dotyczące ilości energii elektrycznej, jaką będzie zużywał odkurzacz w Twoim domu. W normalnych warunkach przeciętny odkurzacz pobiera około 12 amperów mocy. Dlatego dobry odkurzacz o dużej mocy może zaoszczędzić dużo energii elektrycznej w dłuższej perspektywie.

Sama ocena mocy nie powinna determinować decyzji o zakupie. Inne ważne czynniki to zwrotność, filtracja powietrza i poziom hałasu. Oczywiście, potężny odkurzacz nie będzie skuteczny, jeśli nie będzie w stanie dotrzeć do trudnych miejsc. To samo dotyczy narzędzi do podłóg. Upewnij się, że kupujesz narzędzia podłogowe z doskonałymi opiniami. Mając odpowiednie narzędzia i akcesoria podłogowe, możesz wybrać odkurzacz, który jest odpowiedni do Twoich potrzeb.

Większość odkurzaczy ma moc wyrażoną w watach. Istnieje jednak kompromis między watami a wydajnością. Odkurzacz, który wykorzystuje 1440 watów, zużyje 1,44 kWh energii elektrycznej podczas sprzątania. Jeśli martwisz się o swoje rachunki za prąd, model o mocy 1440 watów zużyje około 1,4 kWh energii elektrycznej. W ten sposób wskaźnik mocy jest tylko wskazówką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane