Najlepsze zmywarki do zabudowy

Zmywarka to sprzęt kuchenny, który w ciągu ostatnich kilku lat wyjątkowo zyskał na popularności. Można spotkać ją w coraz większej ilości kuchni, a wiele osób nie wyobraża sobie już wykonywania codziennych obowiązków bez jej pomocy.  

Dostępne na rynku zmywarki dzieli się przede wszystkim na urządzenia wolnostojące oraz te przeznaczone do zabudowy. Obecnie nieco większą popularnością cieszą się sprzęty z drugiej grupy. Są to bowiem zmywarki bardziej kompaktowe, które w prosty i skuteczny sposób można ukryć pod kuchenną zabudową, pomiędzy szafkami. Jaką zmywarkę do zabudowy warto wybrać, aby móc cieszyć się jej wysoką jakością i wydajnością? 

Zmywarki do zabudowy – od czego zacząć? 

W przypadku zmywarki do zabudowy podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, są jej wymiary. Szerokość urządzenia musi być bowiem dokładnie dopasowana do przestrzeni, którą dysponujemy. Na rynku dostępne są najczęściej dwie szerokości tego typu urządzeń – zmywarki do zabudowy o szerokości 45 oraz 60 centymetrów.  

Jeżeli zależy nam na zachowaniu wysokiej estetyki kuchni oraz dokładnym ukryciu sprzętu między półkami, powinniśmy także starannie dopasować głębokość zmywarki do naszej zabudowy kuchennej. Dzięki temu urządzenie nie będzie wystawać znad szafek, tworząc wraz z nimi spójną całość.  

Najważniejsze parametry zmywarek do zabudowy 

Zmywarki, podobnie jak niemal każdy sprzęt kuchenny, cechują się swoimi szczególnymi parametrami. To właśnie nimi powinniśmy kierować się podczas wyboru konkretnego modelu urządzenia. Wśród zmywarek do zabudowy znaleźć można bowiem sprzęt o wyjątkowo zróżnicowanych parametrach, a więc i różnej jakości, funkcjonalności i wydajności.  

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność urządzenia wyrażaną najczęściej w liczbie kompletów. Na rynku znaleźć można modele o pojemności od 7 nawet do 15 kompletów. Standardem dla czteroosobowej rodziny jest sprzęt o pojemności od 8 do 10 kompletów. Dokonując wyboru, powinniśmy kierować się także poziomem hałasu danej zmywarki. Parametr ten wyrażany w dB informuje nas o tym, jaki poziom głośności dany sprzęt generuje podczas pracy. Za dobrej jakości sprzęt, którego praca w żaden sposób nie powinna przeszkadzać domownikom, uważa się zmywarki cechujące się poziomem hałasu między 40 a 46 dB. Do takich urządzeń zalicza się między innymi zmywarka do zabudowy 45 cm marki Electrolux, serii 700 QuickSelect. Model ten generuje hałas na poziomie 44 dB, dzięki czemu może on być wybierany nawet do domów z małymi dziećmi. Ponadto zmywarka charakteryzuje się dużą pojemnością, na poziomie 10 kompletów.  

Zmywarka do zabudowy – dodatkowe funkcje 

Najlepsza zmywarka 45 do zabudowy to sprzęt, który będzie charakteryzował się optymalną pojemnością, cichą pracą i pożądanym poziomem energooszczędności, ale także szerokim wachlarzem praktycznych funkcji i dodatkowych usprawnień. Wymagania te spełnia nowoczesna zmywarka Electrolux 45 cm seria 700 MaxiFlex wyposażona między innymi w praktyczną szufladę na sztućce – będącą w stanie pomieścić nie tylko noże, widelce i łyżki, ale także większe akcesoria kuchenne – oraz dwa rotacyjne ramiona, dzięki którym woda jest równomiernie rozprowadzana po całej powierzchni wszystkich naczyń. Model wyróżnia także funkcja Extra Hygiene umożliwiająca skuteczne odkażanie naczyń w wysokiej temperaturze nawet 69 stopni oraz funkcja Air Dry, dzięki której możliwe jest sprawne i naturalne suszenie naczyń.  

Kupując zmywarkę do zabudowy, należy kierować się jej jakością i wydajnością, ale także osobistymi potrzebami oraz możliwościami. Połączenie wszystkich tych aspektów da nam możliwość wyboru najlepszego dla nas sprzętu. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane