Jaki ruszt wybrać do płyty gazowej?

Jaki ruszt wybrać do nowej płyty gazowej? Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju posiadanej przez Ciebie płyty gazowej oraz rodzaju gotowania, które zamierzasz wykonywać. Ogólnie rzecz biorąc, płyty gazowe są dostarczane z trzema rodzajami rusztu: żeliwnym, stalowym i szklanym. Ruszt żeliwny jest łatwiejszy do czyszczenia niż szklany, ponieważ można go łatwo rozdzielić na trzy części.

Aby uzyskać dokładne wyobrażenie o rozmiarze rusztu dla danej płyty gazowej, można narysować na kartce papieru rysunek charakterystyczny dla danego rozmiaru. Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz również poprosić kierownika sklepu o zmierzenie obecnej kuchenki lub użyć taśmy mierniczej. Przy wyborze powierzchni zwróć uwagę na położenie uchwytów i ile miejsca potrzebujesz pomiędzy przednimi i tylnymi palnikami. Możesz również użyć rzeczywistego talerza lub kubka, aby zastąpić naczynie.

Jeśli jesteś ciężkim kucharzem, możesz potrzebować modelu z czterema palnikami. Możesz również potrzebować panelu z pięcioma palnikami. Te modele pochodzą ze stosunkowo dużą powierzchnią, a ich szerokość waha się od 75 do 90 cm. Jeśli planujesz gotować duże potrawy, zwróć uwagę na rozmieszczenie uchwytów i liczbę palników. Niektóre palniki są tak mocne, że ich uchwyty mogą stopić się na pierwszej linii.

Żeliwo jest najdroższą opcją, ale jest najlepsze do gotowania w określonych warunkach. Żeliwo przewodzi ciepło równomiernie i trzyma je dobrze, ale nie reaguje na zmiany temperatury tak szybko jak stal nierdzewna. Z tego powodu możesz rozważyć ceramiczne naczynia kuchenne zamiast tego. Stal węglowa jest również dobrym rozwiązaniem. Ale trudno jest go łatwo przenieść wokół płyty kuchennej. Ponadto, żeliwo jest ciężkie i może być trudne do poruszania się.

Kratki mogą być czyszczone w zmywarce lub samoczyszczącym się piekarniku. Pamiętaj, aby naoliwić ruszty przed ich czyszczeniem. Jeśli chciałbyś wyczyścić je w zmywarce, możesz zastosować roztwór octu i wody do rusztów. Mieszanka ta usunie czarne przebarwienia bez zbytniego szorowania. Brasso może również przywrócić mosiężnym nakładkom na palniki ich pełny blask. Proces ten wymaga jednak trochę smaru na łokciach i może zmienić szczotkowanie promieni.

Który ruszt wybrać do nowej płyty gazowej? Chociaż te dwa rodzaje rusztów wyglądają podobnie, służą różnym celom. Niektóre lepiej nadają się dla szefów kuchni dla smakoszy, podczas gdy inne są bardziej odpowiednie dla rodzin. Wybierając pomiędzy płytami gazowymi i elektrycznymi, musisz wziąć pod uwagę wielkość swojej kuchni. Pamiętaj, że kuchenki gazowe są zazwyczaj większe niż ich elektryczne odpowiedniki, więc możesz chcieć wybrać bardziej przestronną kuchenkę do celów gotowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane