Jakie żelazo wybrać w 2022 roku – nasze opinie

Istnieje kilka różnych typów żelazek golfowych dostępnych dzisiaj, więc który z nich powinieneś kupić? Tutaj nasz ekspert golfowy Tyler Monroe dzieli się swoimi opiniami na temat różnych dostępnych żelazek i ich działania. Ostatecznie powinieneś wybrać klub golfowy, który pasuje do twojej gry i twojego handicapu. Jeśli jesteś między 14 a 18 handicapem, rozważ kategorię 3,5 żelaza. Zapewni ci przyzwoity grot, dodatkową prędkość i odległość, a także będzie wystarczająco lekki do swingu.

Tradycyjnie wyglądające żelazo jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. G425 jest wzorcowym żelazem w tej kategorii, ponieważ jest przeznaczony dla graczy o średniej prędkości swingu. Istnieje od lat, ale w ciągu ostatnich 18 miesięcy przeszedł szereg ulepszeń. W naszych testach uzyskał wynik T2 w kategorii mid-handicap i był komfortowo powyżej średniej w każdej innej metryce.

W wyższym segmencie rynku, P770 jest najlepszą opcją dla graczy od dwóch lat, a zaktualizowana wersja ma pojawić się jeszcze w tym roku. W niższym przedziale cenowym, 639 CB to świetny wybór. Zaczynając od PS420 za zestaw, to żelazo zapewni doskonałą wydajność. Jeśli jesteś graczem wyższego szczebla, możesz rozważyć Mizuno MP-20 HMB lub Wilson Pro 225.

Choć hot metal nie ma offsetu, wciąż jest dobry dla przeciętnych ball-strikerów. Hot Metal Pro posiada konstrukcję cavity back, która chroni carry distance na off-centre hits. Jest to również stosunkowo przystępna cena w porównaniu do większości innych marek premium. Szczególnie żelazka Wilson Launcher HB mają hybrydową konstrukcję i świetną reputację pod względem komfortu i grywalności.

Żelazko super game improvement jest popularnym wyborem wśród tych, którzy grają w golfa umiarkowanie szybko. Ma większy offset, aby opóźnić uderzenie, a jego konstrukcja utrudnia plasterek. Szerokie podeszwy i lekkie konstrukcje to kolejne cechy, aby spowolnić spin slice. Konstrukcja typu hollow-body poprawia MOI. A żelazo Ping G710 jest świetnie wyglądającym, mocnym żelazem, które nie podkreśli twojego hackera przed strzałem. Tradycyjne żelazka poprawiające grę mają grube główki i szerokie podeszwy. Wyrozumiałe projekty z większą masą krytyczną stają się bardziej powszechne w grze, więc upewnij się, że wybierzesz taki, który spełnia twoje potrzeby.

Wysokiej jakości żelazko powinno mieć dobre ciśnienie pary i długą żywotność. Żelazka parowe mogą również podwoić się jako suche żelazko w razie potrzeby. Najlepsze są stopy ze stali nierdzewnej i ceramiczne, ale jeśli nie możesz wybrać między nimi, to zdecyduj się na żelazko parowe. Jeśli nie potrzebujesz żelazka parowego, powinieneś zdecydować się na lekkie żelazko. Pozwoli Ci to zaoszczędzić nadgarstki przed nadwyrężeniem podczas prasowania żelazka.

Jakie żelazko kupić w 2022 roku? Oto nasze opinie na temat tego, jakich cech należy szukać. Zważ swoje potrzeby i swój budżet. Za cenę, nie można pójść źle z żelazkiem parowym. Może nagrzać się w mniej niż minutę i wytworzyć dużo pary do codziennego prasowania. Przewód jest zwijany, więc nie musisz się martwić, że nie będzie widoczny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane